Klíšťová encefalitida: Proč se nechat očkovat?

Obvodní lékař - klíšťovka - očkování Co je malé, nemusí být vždy milé - klíšťová encefalitida je virové onemocnění mozku a mozkových plen přenášené přisátím nakaženého klíštěte. U většiny infikovaných pacientů není onemocnění na první pohled zřejmé, ani pacient jej často nemusí na sobě zaznamenat. Průběh nemoci je dvoufázový. První fáze, která nastává asi po 10 dnech, připomíná lehkou chřipku, člověk nepociťuje žádné další potíže. V druhé fázi nastupuje bolest hlavy, teplota, ztuhnutí šíje a závratě. Nákaza může vést až k nervové obrně.

Následky prodělaného onemocnění se nejzávažněji projevují především u dospělých. U seniorů přitom může mít až fatální následky. Nemoci lze účinně předcházet pouze očkováním, které plní také funkci prevence.

Obvodní lékař - očkování

Očkování samotné je téměř bezbolestné, navíc je možné na vakcínu využít příspěvku zdravotní pojišťovny. Vakcíny jsou k dispozici v naší ordinaci a očkování lze provést kdykoliv.

V případě dalších dotazů neváhejte a kontaktujte nás na telefonním čísle 727 912 628, kde je rovněž možné se kdykoli objednat dle platných ordinačních hodin.

MUDr. Eva Dřínková